Uzavření školy, ošetřovné

Typ: Základní škola | ostatní | Mateřská škola | Hlavní stránka
Uzavření školy, ošetřovné 1informace pro rodiče

Vážení rodiče,

na základně rozhodnutí vlády budou žáci od 14. 10. do 1. 11. 2020 doma. Distanční výuka bude probíhat ve dnech  15. 10. - 23. 10. 2020. Je zakázán pobyt žáků v ŠD. Mateřská škola zůstává v běžném provozu.

informace k žádostem o ošetřovné:

Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu ošetřování/péče o:

• dítě mladší 10 let,
  • nezaopatřené děti účastnící se školní docházky závislé na péči jiné osoby (již od stupně I.) bez omezení věku,
  • osoby starší 10 let závislé na péči jiné osoby využívající služby denních, týdenních stacionářů a obdobných zařízení,
  • děti, které se nemohou účastnit výuky z důvodu nařízení karantény v rodině.

Nárok na ošetřovné budou mít za výše uvedených podmínek v době mimořádných opatření i osoby pracující na dohodu o provedení práce nebo o pracovní činnosti, pokud je za ně odváděno sociální pojištění.

Ošetřovné zůstane ve výši 60 %, ale se zvýšeným minimem na 400 Kč/denně.

Změna u žádosti o ošetřovné

Nově se k žádosti nebude vyžadovat potvrzení školy o uzavření, to bude nahrazeno čestným prohlášením pojištěnce, že musí o dítě pečovat z důvodu uzavření školy na základě mimořádného opatření.

Navrhované změny budou platit po celou dobu platnosti mimořádných opatření, nejdéle však do 30. června 2021.

Vytvořeno: 13. 10. 2020
Poslední aktualizace: 14. 10. 2020 11:15