projektový den Živá voda

Typ: Mateřská škola | ostatní
projektový den Živá voda Informace pro rodiče

Projektový den Živá voda

Děti z mateřské školy navštívily areál Živé vody v Modré u Velehradu.  Prohlédly si dvě podzemní patra s tunelem v hloubce 3,5 m a průhledy do hlubiny i mokřadní tůně. Pozorovaly ryby žijící v chladných vodách potoků a řek např. lipany, pstruhy, parmy, velké ryby žijící v rybnících – kapry, dravé ryby – štiky, candáty, sumce a největší sladkovodní ryby světa – vyzy velké, z nichž některé dosahovaly délky téměř 2 metry.

Děti velmi zaujala exhibice potápěče s představením jednotlivých druhů ryb.

Zajímavé zážitky poskytla dětem i mokřadní tůň s rybami, obojživelníky a želvou bahenní, botanická stezka s výsadbou bylin a dřevin typických pro oblast Moravy a pratuří stezka po vyvýšené dřevěné lávce nad výběhem pratuří rodiny.

Součástí areálu je i přírodní koupaliště s brouzdalištěm s vysokou kvalitou vody. Vodní rostliny zde vysazené fungují jako přírodní čistička.

Děti si odnesly z výletu plno nezapomenutelných zážitků a důležitých poznatků o přírodě a významu její ochrany. Všem patří pochvala za vzorné chování.

Věra Hermanová, vedoucí učitelka MŠ

Vytvořeno: 6. 6. 2021