Říjen ve školní družině

Pexesiáda, rozhledny říjen 2016

Měsíc říjen ve ŠD

V říjnu jsme měli hlavní téma ,,Pexesiádu" a ,,Pohled z výšky- Rozhledny".

Vyprávěli jsme si, jak rozhledny vznikly, z čeho se staví, jakou mají podobu, a také jsme si povídali o rozhlednách v našem okolí (rozhledna na Salaši,

Brdo nebo Maruška na Trojáku. Tyto jsme si také prohlédli alespoň na internetu).  Mladší děti si také zkusily postavit rozhlednu podle svých představ z papírových krabiček.

Starší děti stavěly Strašidelný hrad, se kterým jsme se zúčastnily soutěže v DDM Matýsek v Napajedlích. Ze 120 přihlášených výrobků jsme s naším hradem skončili na 10. místě.

A samozřejmě jsme malovali k Helloweenu čarodějnice a strašidelné hrady s netopýry.

,,Pexesiáda" byla opět rozdělena na tři kategorie:

1. kategorie (1.třída) - 1. místo: Jaroslav Novotný a Jonáš Swiatek, 2. místo: Nikola Chytilová, 3. místo: Anna Dudíková.

2. kategorie (2.třída) - 1. místo: Kristýna Svobodová, 2. místo: Vojtěch Kutra, 3. místo: Patrik Mišurec a Denis Trnavský.

3. kategorie (3.+4. třída) - 1. místo: Michael Hostinský, 2. místo: Ondrej Prechtl, 3. místo: Sabina Strmisková.

Vytvořeno: 19. 6. 2018
Poslední aktualizace: 19. 6. 2018 10:07