Z naší pošty

Typ: ostatní | Základní škola
Dopis Informace pro rodiče

Vážená paní Hlavsová Trojanová,

moc nás potěšil Vás dnešní dopis a pochvala naší práce. S Vaším dovolení ho zde uvádíme v plném znění. Moc děkujeme.

kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Žlutava

Základní škola Žlutava

Jako bývalá žačka této školy bych chtěla doporučit všem rodičům, aby své dítě svěřilo do tohoto školního zařízení. Panuje zde rodinná atmosféra. Malotřídky i když se zdají pro rodiče nevýhodou, já je hodnotím pouze pozitivně. Děti se od sebe vzájemně učí, motivují a navazují kamarádství na celý život. Umí se rychleji zadaptovat ve starším kolektivu.

Proto když měl nastoupit můj syn do 1. třídy, byla Základní škola Žlutava jasnou prioritou. Ve druhé třídě jsme ovšem netušili, jaká obrovská změna nás čeká. Paní ředitelka Kašíková přestoupila do Základní školy v Halenkovicích.

Jistota, kterou jsme celé ty roky měli a chtěli jsme ji i pro našeho syna, se nám zbortila jak hromádka z karet. Bylo to pro mnoho rodičů veliké zklamání a nejistota. U syna se čtvrt roku střídali učitelé, děti neměly pevný řád, každý učitel měl svoji vyučovací metodu. Byli z toho zmatení. S rodiči jsme už otevřeně mluvili o přestupu našich dětí do kvalitnější školy.

Ale nastoupila paní ředitelka Mgr. Hana Zvoníčková, krásná, energická a silná žena a jako v pohádce s dobrým koncem i naši školu zachránila a postavila zpět na nohy. Vrátila jí srdce a hlavně radost a spokojenost dětí. A vrátila jí zpěv, který si děti odnášejí domů.

Za to jí budu celý život vděčná, protože děti na prvním stupni velice citlivě vnímají toto období. Spokojené a šťastné děti jsou hlavní vizitkou dobrého ředitele.

Další velkou zkouškou byla covidová nařízení a domácí výuka. Pro všechny učitele to byla velká výzva. Ale za sebe musím říct, že se paní učitelky obrovsky snažily, pracovaly i o víkendech. A všechno učivo se probralo, což se na všech školách nepodařilo... Ještě jednou obrovské díky!

Paní ředitelka nastavila pevný řád a pravidla. Intenzivně pracuje na modernizaci školy a školky.

Chtěla bych touto cestou všem moc poděkovat. Jste skvělý tým.

Děkuji a těším se na další spolupráci

Ve Žlutavě 7. 4. 2022                            S pozdravem Emílie Hlavsová Trojanová

Vytvořeno: 7. 4. 2022
Poslední aktualizace: 7. 4. 2022 15:37