Korfbal nás baví

Typ: ostatní | Základní škola
korfbal Informace pro rodiče

Žáci naší školy se měli možnost během tohoto týdne zúčastnit několika lekcí korfbalu.

Korfbal je jediný smíšený týmový míčový sport na světě. Nizozemský učitel Nico Broekhuijsen vytvořil korfbal a jeho základní pravidla na počátku 20. století tak, aby umožnil chlapcům i dívkám zážitek ze společné hry. Korfbalové týmy jsou proto složené z žen a mužů, kteří mají rovnocenné herní podmínky a role.

Pravidla korfbalu jsou založena na rovnosti a spolupráci, jako na výchozích postulátech. Tým tvoří osm hráčů – čtyři ženy a čtyři muži. Koše jsou umístěné uvnitř hrací plochy, což umožňuje střelbu z kteréhokoliv úhlu. Hráči, rozdělení na čtveřice, plní útočné nebo obranné role, po dvou vstřelených koších se útočníci a obránci vymění. Hráči mohou bránit pouze protihráče stejného pohlaví a ve hře je zakázáno jakékoli násilí.

Více o pravidlech a jednotlivých variantách korfbalu najdete zde https://www.korfbal.cz/article/o-korfbalu-pravidla

Bude-li ze strany žáků a jejich rodičů zájem, můžeme od 1. 9. 2022 otevřít kroužek korfbalu ve spolupráci s trenéry z Českého korbalového svazu i u nás ve škole.

Mgr. Hana Zvoníčková

Vytvořeno: 27. 4. 2022