Rekonstrukce v naší mateřské školce

Typ: Mateřská škola | ostatní
Rekonstrukce v naší mateřské školce informace pro rodiče

Od konce měsíce června až do úplného závěru měsíce srpna pokračovaly opravy a rekonstrukce v naší mateřské školce. A co jsme všechno zvládli? Byly zcela vyměněny staré radiátory v celém přízemí, opravena elektroinstalace (nové zásuvky, vypínače), staré mléčné stropnice byly nahrazeny ledkovými moderními zářivkami s vyšší svítivostí, v obou třídách MŠ byly položeny nové podlahy z PVC, dále se s pokládkou pokračovalo i ve vstupu do MŠ, hlavního schodiště, chodby a nově vybudované šatny třídy Berušky. Do prostoru hlavního vstupu byl také zakoupen nový čistící koberec, v obou třídách byly vždy na 2 sousedních stěnách instalovány magnetické a nemagnetické desky. Do šatny třídy Berušky byl pořízen nový nábytek, do obou tříd byly zakoupeny nové tématické edukativní koberce zaměřené na rozvoj smyslového vnímání a na rozvoj matematické pregramotnosti. Místo starých regálů ve třídách máme nové velkokapacitní skříně na ukládání pomůcek, staré závěsy, záclony a koženková dělící stěna byly nahrazeny novými zatemňovacími závěsy a záclonami. Paní učitelky mají nové moderní pracovní stoly a židle, do třídy Berušky mají děti k dispozici nové stolečky a židličky, nové boxy na výtvarné potřeby, obrazy, hračky, stavebnice a dekorace. Ve vstupních prostorách jsme odstranili původní skleněné dveře a byly instalovány na míru vyrobené botníky, nové zrcadlo a edukativní dekorace na stěny. Byly také vyměněny všechny zbývající interiérové dveře a kování, natřeny všechny zárubně, obložení v chodbičce v přízemí, ochranné rohy, teplovodní rozvody. Veškeré renovované prostory byly kompletně vymalovány. Během měsíců květen – srpen pokračovaly také práce na renovaci hřiště před budovou MŠ. Staré průlezky byly odstraněny a nahrazeny moderními přírodními prolézačkami, naučnými a herními prvky, byly vysázeny nové rostliny, keře a stromy. Nad pískoviště byla umístěna velká stínící plachta. Ráda bych touto cestou chtěla poděkovat vedení obce Žlutava, obecním pracovníkům, brigádníkům a samozřejmě všem zaměstnancům, kteří neúnavně pracovali daleko nad rámec svých povinností a díky své energii a nadšení pomohli zajistit zdárný průběh všech opravných prací a hlavně finalizaci ještě před začátkem školního roku. Bohatá fotografická příloha Vám nastíní, jak celá rekonstrukce probíhala. Těší mne, že se naše děti mohou vzdělávat v krásném a moderním prostředí, jak uvnitř budovy školky, tak samozřejmě na novém hřišti. Chtěla bych také poděkovat rodičům dětí, kteří nám podali pozitivní ústní či písemnou zpětnou vazbu, kterou s jejich souhlasem zveřejňuji.

Ve Žlutavě 12. 9. 2023                                         Mgr. Hana Zvoníčková, ředitelka školy

ohlasy ze strany našich  rodičů:

"Vážená paní ředitelko,

Nově zrekonstruované třídy v MŠ pro nás byly velice milé překvapení. Třídy jsou krásně prosvětlené, prostorné a plné barev. Nové prolézačky a aktivity na zahradě MŠ jsou originální a synovi udělaly velkou radost.

Jsme rádi, že náš syn může navštěvovat školku, která se neustále zdokonaluje a roste."

S přáním krásného dne                                       Dlapová Martina a Jan Pavlačík

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Vážená paní ředitelko,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat a zároveň i všem zaměstnancům, kteří se podíleli na přestavbě a rekonstrukci v letním prázdninovém období naší mateřské školky a to třídy Berušky a vstupních i šatních prostor.

Interiér školky je překrásně a vkusně zařízen a můj první dojem vyvolal pocit, jako by do budovy vstoupilo sluníčko. Vše je krásně prosvětlené.

Dále chci poděkovat za nápaditě zakomponované vzdělávací prvky na školní zahradě mateřské školky, Syn byl z nich tak nadšen, že první den, kdy byl po prázdninách ve školce, mi udělal průvodce touto naučnou zahradou.

Věřím , že všechny děti budou stejně nadšené a budou se těšit do školky, tak jako můj syn.

Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji všem šťastný vstup do nového školního roku.

S pozdravem a přáním hezkého dne."                                   Jolana Moule

Vážená paní ředitelko,

chtěla bych vám a všem zaměstnancům školy a školky ze srdce poděkovat za vaši energii, kterou jste přes prázdniny vynaložili do rekonstrukce školky.

Jakoby jsme v záři vcházeli do úplně nové školky a školní zahrady. Místo pláče se u dcery projevila zvědavost a nadšení z nového prostředí. Ta radost v jejich očích, když uviděla ve vstupní chodbě obrovské zrcadlo s tulipánem a motýlem, se da jen slovy těžko popsat. To dokáže pochopit jen pravá parádnice. Dcera si v něm hned zkontrolovala účes a oblečeni a teprve potom byla ochotna se přezouvat. Díky, za tenhle skvělý nápad :)

Bíle prosvětlené schodiště nás přivedlo do nových šaten, kde mají děti nové skříňky. Ve třídě kterou jsme znali z dřívějších let, nás příjemně překvapila vlastně úplně celá místnost. Nádherná změna, krásně vymalované stěny, nové koberce a usmívající se paní učitelky, které čekaly na příchozí děti. Co víc si můžeme přát pro naše děti?

V závěru bych chtěla poděkovat za zrekonstruované dětské hřiště. Je radost, když si naše děti mohou užívat tak nádherného prostředí.

Přeji vám, ať se vám v novém prostředí příjemně pracuje a děkuji všem za jejich práci a snahu.

S velkým díky                                                                                  Emílie Hlavsová

Vytvořeno: 12. 9. 2023
Poslední aktualizace: 20. 9. 2023 8:15