Navigace

Obsah

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

Základní škola Žlutava je ve školním roce 2021/2022 čtyřtřídní školou s pěti postupnými ročníky.
I. třída ( 1.ročník ) - 11 žáků, tř. uč. PhDr. Jarmila Bilíková

II. třída (2. ročník) - 10 žáků, tř. uč. Mgr. Denisa Šůstková

                                                        asistentka pedagoga Vladimíra Míšková                                                
III. třída ( 3.ročník) – 17 žáků, tř. uč. Mgr. Bohdana Wasserrabová

IV. třída (4. a 5. ročník)  -  21 žáků, tř. uč. Mgr. Marta Pelíšková

                                                          asistentka pedagoga Petra Hanzlíková
 

Ve všech ročnících se vyučuje podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání s motivačním názvem „Škola pro všestranný rozvoj osobnosti ve venkovském prostředí“ č.j. ZS/570/2019 s platností od 13. 9. 2019.

Prázdniny ve školním roce 2021/2022

Podzimní:       27. 10. 2021 – 29. 10. 2021
Vánoční:         23. 12. 2021 – 2. 1. 2022
Pololetní:        4. 2. 2022
Jarní:              7. 2. – 13. 2. 2022
Velikonoční:   14. 4. 2022
Hlavní:            1. 7. – 31. 8.  2022

REŽIM DNE:

Provoz týkající se aktivit určených žákům:   6.00  -  16.00 hodin /každodenně/

Družina: - využití /1. – 5. ročník/

  • ranní družina /6.00 – 7.30 hodin/
  • odpolední družina  /11.30 – 16.00 hodin/
  • pobyt  venku /po obědě  13.30 – 15.00 hodin, míčové hry, procházky, zimní sporty/

Začátek vyučování:  7.45 hodin

Ukončení vyučování:  11.25 hodin nebo 12.15 hodin nebo 13.05 /dle rozvrhu/

Vyučovací hodina: Každá vyučovací hodina v ZŠ Žlutava má 45 minut.

Způsob výuky: tradiční /malotřídní/

Frekvence střídání pracovních míst při výuce: několikrát v hodině podle typu hodiny a témat při vlastní výuce /lavice – koberec – psaní na tabuli – zařazování tělovýchovných chvilek – práce na počítači/

Počet hodin v jednom sledu:

4 hodiny nebo 5 hodin pro 1. a 2. ročník,

3. – 5. ročník 4 – 6 hodin /dle rozvrhu/

Přestávky:  8.30 – 8.45 hodin                    9.30 – 9.45 hodin        10.30 – 10.40 hodin

                    11.25 –11.30 hodin                 12.15 – 12.20 hodin

Vyučovací hodiny: 

1. hodina 7:45 - 8:30

2. hodina 8:45 - 9:30

3. hodina 9:45 - 10:30

4. hodina 10:40 - 11:25

5. hodina 11:30 - 12:15

6. hodina 12:20 - 13:05

Kroužky a zájmové útvary:

Pondělí

keramická dílna I: 13:30 - 15:00 (paní Marcela Machová)

Úterý:

Sportík: 14:00 - 15:00 (pan Boris Martínek)

Středa:

Keramická dílna II: 14:00 - 15:30 (paní Marcela Machová)

Čtvrtek:

Šrumec (zpívání s hudebním podkladem a doprovodem): 14:00 - 15:00 (paní Hana Svobodová)

Stolní tenis: 14:00 - 16:00 (pan Vojtášek Petr st.)

Kromě stolního tenistu jsou všechny kroužky organizovány ve spolupráci s DDM Matýsek v Napajedlech. Prosíme rodiče, aby platby i přihlášení svých dětí řešili s výše uvedenou organizací. Podrobnější informace naleznete zde: http://www.ddmmatysek.cz/

Termíny třídních schůzek:

21. 9. 2021, 23. 11. 2021, 12. 4. 2022 (zahájení je vždy v 15:30, tř. schůzky se konají v jednotlivých kmenových třídách)

Individuální konzultace s vyučujícím nebo vedením školy vždy po předchozí telefonické domluvě.