Včelky, včelky, včeličky v MŠ

Včelky v MŠ Informace pro rodiče

Včely, včelky, včeličky

třída Berušky:

Děti z mateřské školy navštívily včelín pana včelaře Jana Pavlíka, který dětem ukázal, jak se staví včelín, pověděl jim užitečné informace o životě včel. Děti pozorovaly chování včel v úlu, vyhledávaly včelí královnu, přednesly včeličkám básničky. Velké poděkování patří panu včelaři Pavlíkovi za vzornou přípravu a průběh exkurze a také dětem za vzorné chování.

Věra Hermanová, Bc. Veronika Mészárosová

třída Motýlci:

Dne 4.5.2021 jsme měli ve třídě Motýlci projektový den Včely, včelky, včeličky. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o včelách. Například jak to chodí  v úlu, co všechno včely vyrábějí, jakým způsobem se včely dorozumívají, čím se živí. Přiřazovali jsme barevné včelky k úlu dle stanovené barvy. Prohlíželi jsme si encyklopedii o včelkách. Společně jsme si s dětmi vytvořili včelí plástve. Naučili jsme se básničku o včelce a hráli jsme pohybové hry např. na květiny a včelky. V rámci projektového dne jsme navštvívili včelaře, pana Pavlíka. Ukázal nám, jak se staví včelí úl a mohli jsme nahlédnout do včelího úlu, kde jsme měli za úkol najít včelí královnu. Pan včelař nám zdůraznil, proč jsou včely tak důležité. Jako poděkování jsme panu včelaři zarecitovali básničku o včelce.

Bc. Denisa Lukáčová, Barbora Malíčková

Vytvořeno: 5. 5. 2021